УРОК 16. Страх смерті
Страх не завжди є реакцією на серйозну і безпосередню небезпеку. По-різному: тривожність, занепокоєння, хвилювання, нервозність, напруга, всілякі фобії та багато іншого. Якщо людина психологічно налякана, вона боїться не того, що відбувається зараз, а того, що може статися в майбутньому.

Ви перебуваєте тут і зараз, але ваш розум переноситься в майбутнє. Утворюється своєрідна щілина, щілина, в яку закрадається тривога. І якщо ви ототожнюєте себе з розумом, втративши зв'язок з силою і простотою сьогодення, ця прогалина (тривога) залишиться з вами на все життя.

Більше того, поки ви ототожнюєте себе з собою, вашим життям керує его. Але его – це фантом. Тому, незважаючи на складні механізми захисту, воно вразливе, ваше его постійно уявляє собі небезпеки. У цьому вся його суть, навіть якщо зі сторони воно може здатися втіленням впевненості. Тіло включає хімічну реакцію. Емоція - це тілесна реакція розуму. Який сигнал постійно посилає тілу его, ваше породжене розумом хибне «Я»? Небезпека? Его завжди відчуває, що смерть десь поруч. Коли людина ототожнює себе з розумом, страх смерті накладає відбиток на всі сфери її життя.
Нам здається, що страх має багато причин: страх смерті, страх невдачі, страх болю тощо. Але в підсумку всі страхи зводяться до того, що его боїться смерті, боїться знищення
Страх смерті пояснює навіть таке, здавалося б, буденне і «нормальне» явище як невблаганна потреба перемагати в будь-якій битві, доводити неправоту співрозмовника, відстоювати істинність позиції, з якою сперечальник себе ототожнив. Зрештою, якщо ви ототожнюєте себе з переконанням, а потім дізнаєтеся, що це переконання хибне, ваша самооцінка, заснована на розумі, опиняється під загрозою. Тому, як втілене его, ви не можете помилятися. Помилка рівносильна смерті.

Коли ви перестанете ототожнювати себе з розумом, ваша самооцінка більше не буде залежати від того, праві ви чи ні. Це означає, що нав'язлива і глибоко підсвідома потреба у власній правоті (по суті, форма насильства) остаточно зникне. Ви зможете чітко і ясно говорити про свої погляди і почуття, але робитимете це без агресії і бажання захищатися. Ваша самооцінка буде ґрунтуватися не на розумі, а на чомусь глибшому і правдивішому всередині вас.

Холод і смерть - два рівнозначних поняття. Наскільки людина боїться холоду, на стільки вона боїться і смерті. Внутрішнє подолання холоду дасть вам потужний поштовх у звільненні від безлічі різних хвороб.
Що потрібно зробити протягом місяця?
Ви опускаєте ноги в холодну воду, хоча б на рівні стопи або до щиколоток, і затримуєтеся мінімум на 20-30 секунд і відстежуєте свої відчуття на різних рівнях.
Ви повинні знати, що ці 30 секунд – початок вашої боротьби з найбільшим страхом.

Така процедура - це різновид масажу. Багато проблем зникає, відбувається величезний приплив сил, збільшення кровотоку, різкий підйом імунітету. Насправді 30 секунд, а користь величезна. Коли ви перестанете боятися, то зрозумієте, яке задоволення мати теплі, гарячі ноги після такої процедури.
Починаємо налаштовуватися, що ви зараз займетеся чимось приємним і корисним для свого організму. Це внутрішнє відчуття має закріпитися у вашій підсвідомості. Ви повинні почекати ці 30 секунд. Коли це почуття починає з'являтися, значить, ви прийшли до того, щоб перемогти страх смерті. І це дуже важливий момент!

Вчимося відчувати післясмак після холодної води:
  • Ви встали вранці і у вас залишилися неприємні спогади про процедуру? Або ви ставитеся до неї більш-менш спокійно? Слід відстежувати свої емоції за 10 хв до процедури, за годину, протягом дня.
  • Хочете зайнятися чимось іншим або прискорити процедуру? Відчуйте, якщо ви його затягуєте, робите відстрочку?
Рекомендую спробувати метод загартовування
Багато хто запитує себе: “Чи можна позбутися постійних застуд взимку й адаптуватися до холодної погоди?”. Так, можна, якщо почати практикувати процедури загартовування. Загартовування – це комплекс заходів для зміцнення здоров’я, вплив на організм природних факторів (низьких і високих температур, води, повітря) з метою виробити стійкість до цих факторів. Загартовування є не лише профілактичним засобом проти застуди та вірусних захворювань, а й сприяє відновленню всіх порушених функцій організму.

Спочатку рекомендую обтирання мокрим рушником. Як тільки ваше тіло адаптується до обтирань (зазвичай на адаптацію потрібно від 3-х тижнів до кількох місяців), можна переходити до наступного етапу – обливання холодною водою.
Для початку встановіть температуру води на рівні 20–25 °С, поступово опускаючи її на 1–2 °С . Однією з початкових процедур є обливання ніг, через деякий час переходьте до обливання всього тіла. Після процедури витріться насухо махровим рушником на уникайте переохолоджень.

Контрасний душ
Коли організм звикне до холодних обливань, можна перейти до контрастного душу – дуже ефективного способу загартовування.
Почніть процедуру з води температурою 35–37 °C, чергуйте з водою нижчої температури. На початковому етапі різниця температур повинна становити 2–4 °С з подальшим збільшенням контрасту.
Згодом, після повної адаптації організму, температуру води на “холодній” стадії необхідно зменшити до 10-12 °С. Чергуйте холодну і гарячу воду 5-6 разів, завершуйте холодною водою, не забудьте витертись насухо.
Найкращий час для процедури – ранок, оскільки контрастний душ стимулює нервову систему, і ще кілька годин по тому вам буде важко заснути.

Які основні переваги загартовувальних процедур?

  • Дають приплив енергії, допомагають швидше відновлюватися після фізичних навантажень, що є особливо актуальним для спортсменів
  • Допомагають позбутися тривожних розладів, депресії та знизити рівень гормону стресу – кортизолу
  • Покращують імунітет: під дією холодної води збільшується кількість білих кров’яних тілець – лейкоцитів. Ці клітини крові захищають наше тіло від хвороб
  • Покращують роботу серцево-судинної системи: зміна температур діє як своєрідна гімнастика для наших судин, змушуючи їх звужуватися під впливом холоду та розширюватися, щоб потім як слід зігріти організм. Таким чином поліпшується кровообіг та підвищується тонус судин

ДОМАШНІ ЗАВДАННЯ

  1. Ходіть по практиці: Серце + Кров + Мозок + Нейрони + Очі + Вуха + Гормони + Фагоцити + Обмін речовин + Тіло + Серце&Мозг + Вдячність
  2. Кожен день починайте практикувати ходьбу в холодній воді (або по снігу) і пишіть свої перші відчуття в чаті
ПОЛІТИКА КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ
ДОГОВІР ПУБЛІЧНОЇ ОФЕРТИ
2024. Всі права захищені
Made on
Tilda