Прокрастинація vs Лінь. У чому відмінності?
Лінь – це небажання взагалі що-небудь робити. Лінь виникає через інертність і нерішучість, безініціативність. Вона характеризується відмовою брати на себе відповідальність, наприклад, взятися за проект.
З іншого боку, прокрастинація – це тимчасова втрата мотивації. Якщо ви довго думаєте, перш ніж приступити до роботи, то це не лінь, це «повільний старт». При прокрастинації людина не знімає з себе відповідальності, а береться за проект пізніше, часто тому, що не в змозі оцінити його реальні обсяги.
Нейробіологи з Рурського університету в Бохумі розповіли, що прокрастинацію можна виявити на МРТ. Людина, яка прокрастинує, має більше мигдалеподібне тіло, ніж трудоголіки. Це частина мозку, яка відповідає за появу емоцій, в тому числі і страху. У дослідженні взяли участь 264 людини, які заповнили анкети та пройшли магнітно-резонансну томографію. У прокрастинаторів були виявлені аномалії у взаємозв'язку між мигдалеподібним тілом та дорсальною зоною передньої поясної кори, що дозволяє їм обирати поведінку в результаті оцінки ситуації та можливих наслідків. У результаті ці люди відчували підвищену тривожність і страх взятися за майбутнє завдання.
Вчені вважають, що в силу таких особливостей фізіології людина часто переживає про можливі негативні наслідки і довго вагається.