УРОК 32. Кордони
Що це за межі і для чого вони потрібні?
Найлегше їх визначити словами «мій бізнес» – «ваш бізнес». Коли ми встановлюємо межі, ми спочатку вирішуємо для себе, яка поведінка по відношенню до нас буде розумною і безпечною для нас і не знищить нас як особистість. Ми ставимо їх перед собою, і таким чином показуємо, що відповідаємо за власну долю, за те, що дозволено і що неприпустимо робити з нами. Але для цього нам потрібно точно знати, хто ми є і що таке наше справжнє «я». А ми відповідаємо за себе, і тільки за себе! Практично неможливо маніпулювати людиною, яка чітко усвідомлює свої особисті кордони і чітко визначила їх для оточуючих.
1) Фізичні кордони
Найпершою, базовою межею для нас є наша шкіра. Важливі поняття, які визначають ваші фізичні кордони – фізичний простір і особистий простір. Задайте собі наступні питання, щоб побачити, чи не порушуються ваші кордони іншими:

  • Кому дозволено, а кому заборонено торкатися вас і як? Що ви вважаєте своїм особистим простором, який потрібно захищати?
  • Чи є у вас вдома місце, де ви можете побути на самоті?

2) Сексуальні кордони
Визначте свій особистий рівень, коли сексуальні дії та дотики вам комфортні. Дотримуйтесь цих меж і не мовчіть, коли вони порушуються.

3) Матеріальні кордони
  • Які дії ви вважаєте допустимими, а які неприпустимими щодо вашого майна?
  • Що можна подарувати? Надавати? Скільки грошей ви дозволяєте собі позичати?
  • Чи дозволяєте ви стороннім людям користуватися вашим автомобілем, одягом або квартирою?
Вирішувати вам, і ці межі можуть сильно відрізнятися від людини до людини. Те ж саме стосується і друзів ваших дітей: які кімнати у вашому будинку не відкриті для гостей? Вони їдять і курять у вашій машині? Це все речі, які повинні визначатися тільки вами як господарем будинку.

4) Емоційні кордони
Ви несете відповідальність за свої почуття, але й інші також відповідають за свої почуття. Не дозволяйте їм зганяти свій гнів на вас або робити зауваження щодо вашої ваги, зовнішності чи віку. І не робіть цього самі. Здорові емоційні кордони не дозволяють вам звинувачувати когось або приймати чужі звинувачення на свій рахунок. Межа, про яку ніхто не знає, не є межею.
Чи здатні ви негайно відреагувати на ці почуття і спокійно їх прийняти? Якщо ви ігноруєте їх, коли вони тільки починають з'являтися, якщо ви думаєте, що у вас взагалі не повинно виникати цих відчуттів, ваше тіло буде «збільшувати гучність», поки ви їх не почуєте.

5) Духовні кордони
Що для вас важливо в житті? У що ви вірите?
Як і в усьому іншому, ці кордони потрібно відчувати і усвідомлювати, коли вони перетинаються.

6) Ментальні кордони
Ваші цінності, думки – вони тільки ваші. І кожна людина сама вирішує, чим вона хоче поділитися з іншими, а що залишити недомовленою.
У що ви вірите? Чи можете ви з відкритим серцем слухати тих, хто висловлює іншу думку, і в той же час не брехати і не компрометувати свої основні переконання?
Є ще дві речі, які належать тільки вам.
Це ваші слова і ваш час.

Пам'ятайте: «ні» – це найголовніша межа і повне, розгорнуте речення.
Як правильно встановлювати межі?

ДОМАШНІ ЗАВДАННЯ

  1. Дайте відповідь щодо кожного виду кордонів в чат. Які з названих видів кордонів у Вас порушені? Чи, можливо, Ви порушуєте чиїсь кордони?
  2. Ходіть по практиці: Серце + Кров + Мозок + Нейрони + Очі + Вуха + Гормони + Фагоцити + Обмін речовин + Тіло + Серце&Мозг + Вдячність
ПОЛІТИКА КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ
ДОГОВІР ПУБЛІЧНОЇ ОФЕРТИ
2024. Всі права захищені
Made on
Tilda