УРОК 34. Синдром бідності
У чому сутність синдрому бідності?
Психологи стверджують, що такий тип поведінки, як правило, дістався у спадок. Людина, яка виросла в сім’ї, де постійно економили і тряслись над тим, як дожити до зарплати, схильна до того, що синдром бідності сформується і в неї.

При чому тут може бути два варіанти. Перший, коли це транслюється словами: “Гроші – це зло, а ми - хороша сім’я і не крадемо”. І другий варіант, коли атмосфера каже сама за себе. Наприклад, батьки купують найдешевші продукти, йдуть зайві кілометри пішки, аби зекономити 10 грн. Тут людина розуміє, що потрібно оберігати кожну копійку.

Так, може скластись враження, що економити і копити на свою мрію – це добре. Але коли доходить справа до фанатизму в заощадженнях – це і є синдром бідності, який не дозволяє людині рухатись далі, а стопить її на місці.

Такі люди недооцінюють себе, вважають себе негідними грошей і оточують себе заборонами. Проте ця бідність, насправді, в голові, а не гаманці. Адже синдром бідності є у людей, які просто не вміють розпоряджатись своїми фінансами і зайвий час не напрягаються.
Інші ж, бояться показатись бідним, купують собі останні моделі айфонів в кредит, але ніколи не зізнаються, що рахують дні до зарплатні і щось їм не вистачає. Ви можете роками чекати виграшу в лотерею чи спадку від якоїсь самотньої родички, але по факту, обмежуєте себе у всьому. Ось це синдром бідності.
Може і в мене цей синдром? Як розпізнати?
Такі люди невиправдано вважають себе бідними та нещасними. Якими ж рисами володіє “хворий на бідність”:
  • Фанатично економить. Такі люди постійно жаліють гроші, як на себе, так і на своїх близьких. Вони економлять на елементарних речах: їжі, одязі та, навіть, ліках. Накопичувати кошти і боятись витратити зайву копійку – це про них.
  • “Гроші – це зло”. У людини з синдромом бідності ця “хвороба” прослідковується і у її мові. Вона постійно говорить, що гроші просто так не дістаються, це погано. Людина в постійному напруженні і весь час чекає якоїсь біди.
  • Шукає собі виправдання. Тема грошей для людини важка і вона вважає, що це щось особливе. Тому шукає виправдання, чому грошей немає. Наприклад, розказує, що головне - розвиток духовний. Тут часто можна почути фразу: “У мене немає грошей, але я - хороша людина”.
  • Постійно жаліється. Людина з синдромом бідності вважає себе жертвою та постійно ниє, що у неї немає грошей. А ще, вважає себе негідним грошей. Такі люди можуть відмовити собі навіть у зайвій порції смачної кави, вважаючи, що вони не заслужили порадувати себе.
  • Вважає, що гроші мають лише шахраї. Існує така думка, що “чесних” грошей не буває. Це також йде з дитинства, коли в сім’ї постійно транслюють, що у нашій країні гроші можна тільки вкрасти. Люди, які так вважають, сидять у своїй закритій коробці, не бачачи нічого навкруги. Сьогодні більшість заробляє реальні гроші завдяки своїм знанням, умінням та старанням, але синдром бідності заважає “хворим” бачити це.
  • Боїться брати на себе відповідальність. “Краще буду працювати на “дядю”, ніж візьму на себе таку відповідальність”. Часто чуєте? Якщо у людини немає відповідальності, то будуть і проблеми з грошима. Тут такий попуск контролю, коли всі навколо відповідають за їх життя, крім них.
  • Заздрить іншим. Чому у нього є, а у мене немає. Вони можуть і не говорити прямо про свою заздрість, але ця жаба буде душити їх ночами.
  • Висміює бідних. Ті, хто мають такий синдром, часто зневажають бідних і погано говорять про них. Це стосується тих, хто з бруду в люди. Вони бояться, щоб ніхто не подумав, що вони бідні і часто зневажливо відносяться до обслуговуючого персоналу.
  • Думає, що народився не в тій родині. “В моїх жилах не тече кров аристократа і мій батько не депутат, тому я буду бідувати все життя”. Так вважають ті, у кого зовсім немає бажання щось змінювати у своєму житті. Ну звісно, краще продовжувати жити в будинку з обдертими стінами і звинувачувати свій родовід або державу, яка щось вам не дає.
Як позбутись цього “недугу”?
З таким біднятським мисленням можна впоратись.

1) Ходячи по практиці, виявіть, на скільки у вас багато мислення, що у вас не має грошей. Також виявіть, звідки прилетів вам недуг: ви набули це впродовж свого життя з чоловіком, ви отримали це від своїх батьків у спадок тощо.
Проаналізуйте і напишіть в ДЗ в чат.

2) Не позбавляйтесь найменших задоволень!
Перестаньте трястись над кожною копійкою та не бійтесь витратити зайвого. Чашкою смачної кави, або смачною вечерею в ресторані можна себе побалувати.

3) Не заглядайте більше до сусіда, не порівнюйте себе з ним і не рахуйте його гроші. Краще докладіть зусиль і працюйте над собою.
Важливо навчитись правильно зберігати свої гроші. Записуйте свій прибуток і витрати, тоді буде видно, куди що витрачається і куди рухається.

«
Практика
Щоб прибрати деструктивний сценарій, проходячи по практиці чистіть свій мозок. Мозок всім керує і надає життєві команди.

Скажіть собі СТОП сценарій!
Від сьогодні я вибираю інший сценарій (напишіть свій сценарій)

Кожного вечора перед сном медитуйте. Приляжте на ліжко, закрийте очі та 5-7 хв прокручуйте сценарій, який ви обрали. Сценарій - в деталях свого бачення, реальності та дрібницях, які важливі для вас. Ніби ваш сценарій реальний.

Перед сном ви знаходитесь в стані спокою та умиротворення, тіло дуже розслаблене і ваш мозок записує новий сценарій.

ДОМАШНІ ЗАВДАННЯ

  1. Синдром бідності - звідки він у вас? Проаналізуйте та напишіть в чат
  2. Виконуйте практику запису нового сценарію
  3. Ходіть по практиці: Серце + Кров + Мозок + Нейрони + Очі + Вуха + Гормони + Фагоцити + Обмін речовин + Тіло + Серце&Мозг + Вдячність
ПОЛІТИКА КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ
ДОГОВІР ПУБЛІЧНОЇ ОФЕРТИ
2024. Всі права захищені
Made on
Tilda