УРОК 4. +Три пункти практики

Доброго дня, учасники!

Наступні 3 пункти практики


4
НЕЙРОНИ
Найшвидші клітини. Передають інформацію між собою. Електрично збудлива клітина, яка обробляє інформацію та передає її за допомогою електричних та хімічних сигналів. Нейрони - дуже розумні клітини, але все-таки найрозумніші - клітини крові.

Нейрони якимось чином беруть інформацію згори і доставляють її нам. Нейрони спілкуються з іншими. Вони добре налагоджують зв'язок між людьми, знаходять нам потрібних людей на вирішення поставленого завдання.

Клітина містить ядро, тіло клітини та відростки (дендрити та аксони). Дендрити та аксони розтягуються як дроти, з'єднуючи нейрони з іншими нейронами.
Один із найпоширеніших прикладів: ви спілкуєтеся з людиною і після розмови з нею починаєте висловлюватися її фразами або навіть чинити інакше - це вже попрацювали нейрони. Ваші нейрони законектились із співрозмовником і набралися тієї інформації, якої вам не вистачало.

Нейрони з'єднуються один з одним, формуючи біологічні нейронні мережі. Вчитель цінує спілкування з іншими людьми, які діляться з вами чимось цікавим та корисним. Тоді ваші нейрони працюватимуть на повну.

Нейрони можуть все, головне навчитися розмовляти з ними, вони є активістами у нашому тілі. Якщо у вас щось болить, посилайте туди нейрони розібратися, вони вміють чути вас. Нейрони швиденько прийдуть до гормонів, очей, вух, фагоцитів та організують всю роботу. Те саме стосується і грошей – потрібно просити попрацювати саме нейрони.
Цікаві факти про нейрони
  • У мозку є 100-150 млрд нейронів
  • Кожен нейрон може поєднуватися з 10 000 інших нейронів
  • Якби кожен нейрон міг контактувати з іншими нейронами, наш мозок мав би діаметр 12,5 миль (діаметр Лондона)
  • Нейрони становлять 10% клітин нашого мозку
  • Нейрони здатні відновлюватись
Як працюють нейрони?
Подивіться мультфільм
Нейропластика мозку:
як Ви думаєте, так Вам і буде
У нашому мозку 100 млрд нейронів – це більше, ніж зірок у нашій галактиці! Кожна клітина, у свою чергу, може дати 200 тис. відгалужень.
Уявні електричні імпульси між нейронами передаються через синапси – зони контакту між нейронами. Середній нейрон людського мозку має від 1000 до 10000 синапсів або контактів із сусідніми нейронами. Синапси мають невелику щілину, яку має подолати імпульс.

Коли ми вчимося, ми змінюємо роботу мозку, прокладаючи нові шляхи для уявних електричних імпульсів. При цьому електричний сигнал повинен перестрибнути через щілину синапсу для утворення нових зв'язків між нервовими клітинами. Цю дорогу йому найважче пройти вперше, але в міру навчання, коли сигнал долає синапс знову і знову, зв'язки стають все «ширшими та міцнішими», зростає кількість синапсів і зв'язків між нейронами. Утворюються нові нейронні мікромережі, в які і вбудовуються нові знання: переконання, звички, моделі поведінки. І тоді ми нарешті чомусь навчилися. Цю здатність мозку називають нейропластичністю.

Саме кількість мікромереж у мозку, а не його об'єм чи маса, мають визначальний вплив на те, що ми називаємо інтелект.

Нейропластика - це одне з найдивовижніших відкриттів останніх років. Раніше вважалося, що нервові клітини не відновлюються. Але в 1998 році група американських вчених довела, що нейрогенез відбувається не лише до 13–14 років, а й усе наше життя, і що у дорослих людей також можуть з'являтися нові нервові клітини.
Вони встановили, що причиною зменшення наших розумових здібностей із віком є не відмирання нервових клітин, а виснаження дендритів — відростків нервових клітин, через які проходять імпульси від нейрона до нейрона. Якщо дендрити постійно не стимулювати, то вони атрофуються, втрачаючи здатність до провідності, наче м'язи без фізичного навантаження.

Мозок здатний простою думкою, уявою, візуалізацією змінювати структуру та функцію сірої речовини. Науковці переконуються, що це може відбуватися навіть без зовнішніх впливів. Мозок може змінюватися під владою тих думок, якими він наповнений, розум може впливати на мозок.
Все сказане вище підводить нас до розуміння того, що для реального досягнення цілей потрібна фундаментальна зміна способу роботи вашого мозку - подолання генетичної програми і колишнього виховання з усіма багаторічними переконаннями. Ви не просто повинні плекати думки у своїй уяві, які присутні не довше за новорічний «все, більше не п'ю», а переучувати свій мозок, створюючи нові нейронні структури. Нові нейронні структури вашого мозку будуть створювати нові мережі, «блок-схеми», пристосовані для вирішення нових завдань.

Метафорично цей процес можна ілюструвати на прикладі. Уявіть, що ваш мозок із його обмежувальними переконаннями – це склянка з каламутною водою. Якби ви одразу виплеснули брудну воду, помили склянку та набрали чисту – це був би шок для всього організму. Але, підставивши склянку під струмінь чистої води, ви поступово заміните каламутну воду.
Так само для навчання мозку новому способу думок немає потреби різко «прати» старий. Необхідно поступово «заливати» підсвідомість новими позитивними переконаннями, звичками та якостями, які у свою чергу генеруватимуть ефективні рішення, призводячи вас до потрібних результатів.
Для підтримки високої працездатності нашому мозку, як і тілу, потрібна «фіззарядка» - НЕЙРОБІКА
Мета вправ нейробіки – стимуляція мозку. Займатися нейробікою просто — потрібно зробити так, щоб у процесі звичної діяльності по-новому були задіяні ваші органи чуття.

Наприклад, прокинувшись вранці:
  • прийміть душ із заплющеними очима
  • почистіть зуби іншою рукою
  • постарайтеся одягнутися на дотик
  • вирушайте на роботу новим маршрутом
  • зробіть звичні покупки в новому місці тощо

Нейробіка корисна всім. Дітям вона допоможе краще концентруватися та засвоювати нові знання, а дорослим – підтримувати свій головний мозок у чудовій формі та уникнути погіршення пам'яті.

Головний принцип нейробіки – постійно змінювати прості шаблонні дії. Давайте завдання своєму мозку вирішувати звичні завдання незвичним для нього чином, і поступово він віддячить вам чудовою працездатністю.

5
ОЧІ
Очі - один із важливих органів чуття. Людське око здатне приймати і безперервно обробляти 10 млн одиниць інформації в секунду.

Око дуже схоже на відеокамеру, щоб ми могли побачити світ навколо. Промені світла, потрапляючи у око, перетворюються клітинами сітківки на нервові імпульси. Потім ці імпульси надходять у мозок і саме там формується візуальний образ того, що нас оточує. Те, що ми побачили перед очима, відразу передається мозку, і мозок починає формувати рішення. Брати, давати, тікати, стояти...

Адже очима бачимо все: почуття, форми та ін., коли є світло. А світло нам дає Бог, освітлює нам шлях, яким ми йдемо. Відкрийте ваші очі ширше, чого Ви не бачили чи не помічали досі. Адже Бог дав світло!
Ваше завдання сповільнитись і розглянути зараз все навколо. Уявіть, як очі дивляться та спостерігають за світом. Ваші очі – це очі Бога. А Бог все бачить. А що ви не бачите чи не хочете бачити?
Будова ока
Подивіться мультфільм

6
ВУХА
Вуха дозволяють чути звуки, які оточують нас, і допомагають зберегти рівновагу.

Ліве вухо - чуттєва сторона, ліва сторона пов'язана з Місяцем і уособлює жіночий початок. Любов до Бога і до духовного вчителя передається через ліве вухо. Науковий факт у тому, що обома вухами слухати однаково неможливо. Вуха чують, але по-різному це залежить від руху Сонця, яке через кожні 6 годин підвищує активність роботи однієї з півкуль.
Праве вухо – чоловіче начало, більш приглушена чутливість.

Уявіть, що Ваші вуха приймають важливу інформацію постійно, але одна інформація для вас важлива, а інша інформація втрачається.
А як навчитися чути? Потрібна інформація, яку вам сказали в моменті розподілу. Коли є запит – надходить у вуха потрібна інформація.
Коли ходите по Практиці, дуже важливо навчитися витримувати спокій і при прийнятті будь-якої інформації бути слухняним, навіть тієї інформації, яка вас дратує або чіпляє. Тому що нам не подобається якась інформація, мозок включає реакцію атаки отримати відповідь, і ми стаємо розсіяними, 100% подання інформації в нашому мозку не фіксується.
Навчіться чути все розумом Бога, адже немає поганої чи доброї інформації, є просто інформація Бога. Бог говорить з нами через людей, а ми маємо навчитися слухати та чути.

Будова вуха

Як ми чуємо?
Подивіться мультфільм

ДОМАШНІ ЗАВДАННЯ

  1. Ходіть по практиці: Серце + Кров + Мозок + Нейрони + Очі + Вуха
  2. Напишіть у чат, що ви побачили, які інсайти, думки вас відвідали під час практики
  3. ПРИБИРАЄМО КОПЧЕНЕ І КРОХМАЛЬ ЗІ СВОГО РАЦІОНУ!!!

КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ

1) Багато продуктів містять крохмаль

Тепер намагайтеся вживати продукти з найменшим коефіцієнтом крохмалю.

2) Мігрені та головні болі

Основу черепа + перші шийні хребці треба ставити на місце. Це не тільки для тих, хто має сколіоз, це хронічні тонзиліти. Через зміщення кісток черепа венозна кров не відходить добре з голови, що викликає їхнє набухання, підвищену чутливість до інфекцій, головний біль, погіршення зору.
Ще часто головний біль походить від звуження судин головного мозку і спазмів, затискання в атланті, скупчення рідини в головному мозку.

Одна з найпростіших порад – обов'язково пити більше води!!! Головний біль іде звідти: кров згущується, погано рухається, судини опадають, а ви фактично зневоднювали свій організм довгий час.
Але при цьому не забувайте і про інший аспект: почали регулярно пити 1,5 л води, а нирки не звикли переробляти стільки води. Значить треба на ПТТ їх обов'язково почистити, подивитися та видалити пісок, можливо, каміння. Все розтерти до порошку та вивести.

Якщо робота сидяча – швидше за все є напруга у комірній зоні. Можна самостійно промасувати самостійно пальцями і добре сходити на масаж комірцевої зони. Також можна на ПТТ зробити ментальний масаж.

І приділимо трохи уваги нашій бідній шиї!
Голова дорослої людини важить близько 4,5 – 5,5 кг. Шия легко витримує такий вантаж, але чим більше нахил, тим важче їй стає. Так, кут 60 градусів обтяжує голову до 27 кг.
Від 2 до 4 годин на день ми проводимо, схилившись над смартфонами та планшетами. Тобто від 700 до 1400 годин на рік. Поступово це викликає хронічну напругу та біль у шиї. Те, що відбувається, вже отримало свою назву text-neck. Тривалий і глибокий нахил голови, незвичний для нашого організму, поступово призводить до передчасного стирання хребців, пошкодження шийної мускулатури, а також збільшує ризик виникнення мігрені та артрозу у верхньому відділі хребта.

Відео "Як швидко зняти біль голови"

3) Чим корисний цикорій?

Цей продукт не лише для шанувальників традиційної народної медицини, а й для тих, хто не надто довіряє "дідівським методам".
Речовини, що містяться в цикорії, будуть корисні насамперед для хворих на діабет та ожиріння. У пік сезону дозрівання в кореневищі цикорію міститься до 75% інсуліну - рослинного полісахариду, який часто використовується як натуральний замінник цукру (тільки солодощі в ньому дуже мало).

Цикорій сприяють зниженню цукру та шкідливого холестерину в організмі, що дуже важливо при діабеті. Також напій з цикорію при регулярному вживанні нормалізує роботу травної системи та сприяє більш швидкому насиченню. Саме тому рекомендують використовувати цикорій для схуднення. Напій благотворно впливає на мікрофлору кишечника, суттєво знижує ризик запальних процесів. Звичайно, варто пити його без цукру та вершків, але допускається додавання натуральних цукрозамінників та нежирного молока для серцево-судинної системи.

Цикорій має прекрасний смак з гіркуватістю, але при цьому не містить кофеїну, протипоказаного людям з проблемами із серцем. Для посилення лікувальних властивостей цикорію можна використовувати його з різними натуральними добавками.
Цикорій з імбиром сприяє зміцненню серцевого м'яза, розширенню судин.
У народній медицині здавна застосовували відвар кореня цикорію при проблемах із травленням. Для підтримки травної функції особливо корисний цикорій із шипшиною.
Здавна цикорій входив у збори трав, які лікарі давали дітям, яких мучили кошмари, і людям похилого віку, які страждають на безсоння.

Чи можна вживати цикорій вагітним і мамам, що годують?
Можна. Особливо корисний цикорій із чорницею. Але все має бути в міру, дотримуйтесь добової норми.
ПОЛІТИКА КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ
ДОГОВІР ПУБЛІЧНОЇ ОФЕРТИ
2024. Всі права захищені
Made on
Tilda