УРОК 49. Синдром Рятівника

Сьогодні ми розглянемо тему Добра, коли воно незбалансоване

Коли ми закохуємося в своїх близьких, задовільняємо будь-які їхні забаганки і часто робимо щось, коли вони не просять - це називається синдромом "Причинити добро" або Рятівник.
Прислухайтесь до себе, чи є у вас цей синдром.
Чим небезпечний «синдром рятівника»?
Людина з синдромом Рятівника шукає 24/7 жертву, кому допомогти, навязуванням.
Скажемо чесно: така ситуація вигідна, в першу чергу, самому «рятівнику». За його жертвою легко побачити нарцисизм і невпевненість у собі.
Впевненість у своїх благородних намірах змушує «рятівника» виховувати в собі бажання допомогти. Можна сказати, що це якась соціальна гра: є «жертва» і є «лицар», який завжди приходить на допомогу.

Хто-небудь коли-небудь замислювався, чому «рятівнику» буде вигідний партнер, який не в змозі зробити крок без його поради?
Спочатку «рятівник» радіє своїм становище. Пізніше він стає все більш нещасним. Якщо все йде не за планом, вони відчувають себе непотрібними і ображеними.

Якщо ви помітили у себе ознаки синдрому, то є сенс зайнятися розвитком почуття самоповаги і любові до себе. Замість того, щоб намагатися «робити добро» всім навколо.
Діліться добротою з тими, хто її дійсно потребує!

ДОМАШНІ ЗАВДАННЯ

Опрацюйте тему на практиці та поділіться своїми роздумами в чаті: Серце + Кров + Мозок + Нейрони + Очі + Вуха + Гормони + Фагоцити + Обмін речовин + Тіло + Серце&Мозг + Вдячність.

Загляніть в себе і усвідомте, кому ви вже надмірно причинили добро, кого ви залюбили і як саме ви проявляли надмірну любов? Подарунки, любов, піклування, постійні переживання та контроль по телефону.
ПОЛІТИКА КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ
ДОГОВІР ПУБЛІЧНОЇ ОФЕРТИ
2024. Всі права захищені
Made on
Tilda