УРОК 17. Страх війни

Подумайте про цінність свого життя!

Коли з нами відбувається щось жахливе та неочікуване (як початок війни), ми відчуваємо великий шок, починаємо діяти автоматично, запрограмовані на виживання. Наша психіка повинна швидко адаптуватися до нових умов.

Загалом варто згадати, що наш мозок досить лінивий. Він любить робити те, що йому легко вдається, що він робить часто. А коли він потрапляє в незвичні, екстремальні умови, він максимально мобілізує всі ресурси, щоб підготуватися до майбутнього, перебираючи максимальну кількість варіантів можливого розвитку подій. Можна сказати, що в такі моменти мозок намагається унормувати нові обставини життя, придумує плани Б, В, Г, щоб бути підготовленим та мати змогу повернутися до звичайного режиму роботи, адже ресурси не безмежні.

Інколи ми можемо думати, що наша реакція не є нормальною, що ми не повинні це відчувати. Але! Більшість реакцій є абсолютною нормою. Так працює наша психіка. Ба більше, ваші реакції можуть з часом змінюватися, бо відчувати певну сильну емоцію невигідно для організму, тому ми сидимо на уявних хвилях.

Психологічна війна — це атака на ідентичність кожного, на базові питання: “Хто я?”, “Яка моя функція?”, “Яке моє місце у всьому, що коїться?”, “Що я маю робити?”. Саме відчуття провини і є атакою на ідентичність, тож ворог може використовувати його у власних корисливих цілях.
Провина лежить прямо протилежно страху (умовно на одному кінці прямої — провина, на іншому — страх), тож усі, хто зараз не відчуває страху, відчувають провину. Проте не можна давати провині владу над собою. Так само, коли людину захоплює страх, і її організм може «скачаніти», неконтрольоване та безмежне відчуття провини буде заважати нормально жити.
Як боротися?
Пам’ятайте, що кожен важливий. Ми всі — це частини могутнього спротиву нашої держави, і якщо кожен по черзі буде опускати руки, то від нас нічого не залишиться. Ворог хоче довести, що ваш спротив неефективний, хоче заморозити вас у бездіяльності. Не дозволяйте йому це.

Пам’ятайте, що ваш хороший настрій може допомагати в досягненні нашої перемоги, адже він передається іншим українцям по нейронним зв’язкам. Піднімайте свій енергетичний та емоційний стан і наповнюйте всю Україну. Замислюйтесь, яку Думку ви наповнюєте в даний момент? Ви її можете навіть не говорити, а тільки прокручувати в голові.

Ой, мені дуже страшно!
Я вже втомилась від війни!

Якщо у Вас промайнули такі думки або подібні, ви є со-автором деструктивних думок, ви їх розмножуєте та розповсюджуєте. А біля вас знаходяться ваші діти та близькі люди, яких ви теж отруюєте деструктивними думками.
Країна — тіло, де кожна людина як клітина, яка виконує свої функції
Піклуйтеся про себе. Під час стресу важливо піклуватися про себе як фізично, так і ментально. Пам’ятаємо, що психіка і тіло завжди пов’язані. Отже, прості приємні речі для вашого тіла обов’язково сприятимуть і зменшенню вашого страху. Це можуть буди фізичні вправи, техніки релаксації, такі як медитація або глибоке дихання, а також заняття, які приносять радість і спокій — в’язання, вишивання, малювання тощо.
Завдання для виконання:
  1. Проаналізуйте чи є у Вас страх війни? Чого саме ви боїтесь?
  2. Що змінила у вас війна? Що ви зрозуміли, усвідомили?
  3. Чого ви більше ніколи не зробите, як раніше, до війни?
  4. Чи усвідомлюєте ви, що страх війни, який присутній у вас, підсилює небезпеку не тільки для вас, але і для ваших близьких?
  5. Змиріться з тим, що зараз вам потрібно навчитися жити одним днем. Як ви до цього ставитеся? Чи є у вас опір і неприйняття ситуації?
  6. Подумайте про страх війни, який сидить у вас. Коли ви йдете на практику на пункті «Кров», задайте собі питання: який відсоток 100% болю і страху перед війною у вас в крові? (до 60% - норма, більше 60% - однозначно потрібно опрацювати, обговоримо в Zoom)

ДОМАШНІ ЗАВДАННЯ

  1. Ходіть по практиці: Серце + Кров + Мозок + Нейрони + Очі + Вуха + Гормони + Фагоцити + Обмін речовин + Тіло + Серце&Мозг + Вдячність
  2. Виконуйте завдання та пишіть відповіді в чаті
ПОЛІТИКА КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ
ДОГОВІР ПУБЛІЧНОЇ ОФЕРТИ
2024. Всі права захищені
Made on
Tilda